czwartek, 9 czerwca 2016

Wakacyjny [TAG] + Wyzwanie OTAczyta by Banan

Cześć :) Wielkimi krokami zbliżają się do nas wakacje. Wpadłam więc na pomysł, aby zrobić wakacyjny tag połączony z wyzwaniem. Zasady tak jak przy zwykłym tagu z małymi różnicami. Gdy będziecie przekazywać ten tag dalej, proszę o podanie źródła. Nie chodzi tu o prawa autorskie, bo przecież pytania możecie dowolnie modyfikować, lecz wiąże się to z wyzwaniem, którego treść, proszę skopiować w całości ;). To by było na tyle. Tag skłąda się z pięciu pytań i wyzwania. Oczywiście wyzwanie nie jest obowiązkowe i możecie wykonać sam tag. Zaczynamy!
 • Jakie masz czytelnicze plany na wakacje? 

Moje czytelnicze plany nie są sprecyzowane. Chcę nadrobić wszystkie książki, których nie mogłam przeczytać podczas trwania szkoły. Mam nadzieję, że mi się uda. Jest tego dużo :D.
 • Z którym/ którą bohaterem/ bohaterką chciałabyś spędzić wakacje?

Trudne pytanie. Jednak po głębszym zastanowieniu wybieram Rey z "The one that got away". Jest to fan fiction z Wattpada. Przypomina mi ona w dużym stopniu mnie i myślę, że byśmy się dogadały, a wakacje byłyby niezapomniane.
 • Do jakiego książkowego miejsca chciałabyś się przenieść w te wakacje? Dlaczego?

Forks ze "Zmierzchu". Tak, dobrze przeczytaliście. Na wakacje chciałabym przenieść się do miejsca, w którym prawie nigdy nie świeci słońce. Jest to spowodowane tym, że najzwyczajniej w świecie nie lubię się rozbierać, a krótkie rzeczy wprawiają mnie w zakłopotanie. Jednak Forks jest uroczym miejscem. Kojarzy mi się z ciszą i spokojem...
 • Jaka książka kojarzy Ci się z wakacjami?

Może nie książka, a opowiadanie... "Teenege dirtbag" z Wattpada. Pominę fakt, że akcja dzieje się podczas wakacji. Samo fan fiction pokazała mi Gacia właśnie w tym okresie. 
 • Kim byłaby twoja wakacyjna miłość?

Ojojoj... Byłby to Gabe z "Wybranych". Wakacyjna, czyli krótka. Dlatego Gabe, ponieważ z psychopatycznym mordercom dużo czasu spędzić byłoby trudno xD.


WYZWANIE: Napisz krótkie opowiadanie, którego akcja toczy się w wakacje.

Już wyjaśniam... Opowiadanie może być zmyślone lub oparte na prawdziwej historii. Nie ma żadnych ograniczeń co do długości. Proszę jedynie o brak wulgaryzmów oraz nie wykorzystywanie wizerunku jakiejkolwiek osoby publicznej. Oprócz opublikowania tekstu na swoim blogu, proszę o wysłanie go na e-mail: otaczytablog@gmail.com, w temacie wpisując "Wakacyjne wyzwanie OTAczyta". W e-mailu musi znaleźć się również link do bloga i link do posta z opowiadaniem. Macie czas do 31.07. Później zbiorę wszystkie opowiadania (spełniające kryteria) i opublikuję je na blogu. 

Nominuję:


Biblioteczka na poddaszu

oraz każdego, kto to przeczyta :PDziękuję i życzę miłej zabawy :)

~Banan

1 komentarz:

 1. Serdecznie dziękuję za nominację. Wykonam tag w lipcu. Niestety nie jestem pewien, czy wezmę udział w wyzwaniu. Nie wiem czy moja wyobraźnia jest aż tak rozbudowana, aby pisać opowiadania :)
  Pozdrawiam
  Książkowy Nieogarek :D

  OdpowiedzUsuń